Historia

1975r Rozpoczęcie działalności Witrochem
Kiedy Ryszard Włodarczak w 1975 roku rozpoczął swoją działalności od produkcji wyrobów rynkowych ogólnego stosowania z tworzyw sztucznych, nie przypuszczał, że „Witrochem Sp. z o.o.” wkrótce stanie się uznanym producentem akcesorii łazienkowych.

1991r Nowa siedziba
Dynamiczny rozwój i zainteresowanie produktami Witrochem Sp. z o.o. spowodowały, że na początku lat 90-tych firma przeniosła się do nowej, większej siedziby w Skórzewie. Wtedy to rozpoczęto produkcję akcesorii łazienkowych wykonywanych z metalu. Z roku na rok poszerzając asortyment o nowe kolekcje.

1994r Uruchomienie galwanizerni
Lata 1994 - 2003 to dalszy rozkwit przedsiębiorstwa. Potrzeby rynku i klientów zachęciły właściciela do poszerzenia działalności o uruchomienie własnej galwanizerni pracującej na bazie najnowocześniejszych technologii obróbki galwanicznej.

2003r Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością
W 2003 roku podjęto decyzję o wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością:

Efektem działania wdrażanego systemu zapewniania jakości jest dalszy wzrost zaufania klientów do wyrobów i usług oferowanych przez Witrochem Sp. z o.o.

2008r Uruchomienie nowej linii galwanicznej
W roku 2006 poczyniono inwestycję w ramach, której uruchomiono nową linię galwaniczną, dzięki której możemy zagwarantować: pełny nadzór nad procesem, pełną archiwizację danych z procesu produkcji, bieżącą analizę wyników, pełną identyfikację produkcji

2008r Zmiana osobowości prawnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
W 2008 roku firma zmieniła osobowość prawną na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale zakładowym 8.755.000,00 PLN.

2010r Wymiana parku maszynowego
Wymiana parku maszynowego polegającego na zakupie wtryskarek marki: Krauss Maffei o sile zwarcia od 25 do 500 ton.

2011r Otwarcie laboratorium
Dzięki doskonale wyposażonemu, innowacyjnemu laboratorium jesteśmy w stanie wykonać testy: na obecność naprężeń wewnętrznych, pomiaru grubości powłok, pomiaru różnic potencjałów elektrochemicznych ”STEP”, adhezji oraz testy termiczne.